Двајца битолчани приведени заради агресивно однесување кон полициски службеници

Октомври 31, 2022

На 30.10.2022 во 00.05 часот на ул.„Бистра“ во Битола, полициски службеници од СВР Битола ги лишиле од слобода Д.В.(23) и С.В.(51), двајцата од  Битола, затоа што агресивно се однесувале кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија. По целосно докумнетирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани