2win800x200

Поп-рок хорот „Битвокс“ со одличен настап на „Зимска приказна“ ја загреа атмосферата пред Офицерски

Декември 29, 2022

Поп-рок хорот „Битвокс“ синоќа имаше одличен настап на платото пред Офицерски дом како дел од „Зимска приказна“.

aahor 29 12 2022

И покрај студеното време, хористите успеаја да ја загреат атмосферата и да ги развеселат битолчани со различни македонски и странски поп-рок хитови. Под диригентската палка на Марина Коруновска, заедно со Александра Ристовска и Михало Трајковски, хористите имаа одличен настап, покажувајќи дека се нешто ново што навистина ѝ недостасуваше на Битола.

1hor 29 12 2022

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани