2win800x200

Во популарен ноќен клуб во Битола - пејачка и млад придружник фатени со дрога

Септември 17, 2023
фото интернет фото интернет

Во познат ноќен клуб во Битола, кримполицијата на СВР Битола фати на лице место две лица кои поседувале дрога, дознава Апла.мк. Женското лице било ангажирано како пејачка во клубот, додека помладиот маж бил нејзин придружник. И двајцата се лишени од слобода. 

-На 15.09.2023 во 22.15 часот полициски службеници од СВР Битола во угостителски објект во Битола ги лишиле од слобода Л.К.(31) од Скопје и В.М.(22)од Битола, кај кои е пронајдена бела прашкаста материја, објави МВР во билтенот. 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани