2win800x200

Брачен пар натепале ученик и наставничка во основно училиште во Битола

Мај 16, 2024

На 15.05.2024 во СВР Битола, Р.М.(48) од Битола пријавил дека за време на настава во основно училиште во Битола, неговиот малолетен син бил физички нападнат од  Р.Л. и Н.Л., родители на негов соученик.  Истиот ден, М.Т.(44) од Битола, наставничка во истото одделение, пријавила дека за време на настава била физички нападната од Р.Л. и Н.Л.. Се преземаат мерки за расчистување на настанот, соопшти полицијата.

Пред нецел месец професорка од средно училиште натепа своја помлада колешка. 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани