2win800x200

19 годишно момче од Горно Оризари повредно при градба на приватна куќа, известен е трудов инспектор

Мај 26, 2024
фото Фејсбук фото Фејсбук

На 25.05.2024 во СВР Битола било пријавено дека на  ул.„Панде Илковски" во Битола при вршење на градежни работи на приватна куќа, со повреди се здобил С.А.(19) од с.Горно Оризари, битолско. Тој бил пренесен во Клиничка болница Битола за укажување на лекарска помош. Увид извршила увидната екипа на СВР Битола, а известен е и трудов инспектор.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани