Webp.net gifmaker

Талески во „обнова“ со Мицкоски

Октомври 24, 2019
фотографијата е преземена од фејсбук фотографијата е преземена од фејсбук

Дали бившиот градоначалник на Битола Владимир Талески , обвинет за случајот „Транспортер“се вклучува во претстојната кампања за следните парламентарните избори најавени за во април. Ова е прашањето што се наметнува откако Талески вчера присуствувал на прославата на партијата во Прилеп по повод празникот 23 Октомври-Ден на Македонската револуционерна борба. Талески ретко може да види низ битолските улици, но затоа пак, каде  е лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски, тој е речиси секаде присутен. При посетите на Мицковски во Битола, Талески е секогаш блиску до него. Останува да се види дали лидерот на опозицијата ќе го вклучи Талески во престојната кампања .

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани