2win800x200

Потпишан договорот за 2,5 милиони евра субвенционурани инвертери за битолчани

Декември 27, 2019

Општина Битола и Владата вчера го потпишаа договорот за 2, 5 милиони евра за субвенционирани инвертери. 

Градоначалничката Петровска рече дека покрај 5 милиони денари што се издвоени за Програмата за животна средина, други средства обезбедени интрасекторски, парите кои ќе стигнат од Владата ќе бидат дополнително засилување во износ од 155 милиони денари или 2,5 милиони евра за субвенционирани инвертери за битолчани што е повеќе од 0, 25 проценти од буџетот на Општината , издвоен за животна средина, за што обвинуваше опозицијата дека средствата се минимални. 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани