Webp.net gifmaker

Ексклузивно Апла дознава- Дојава за подметната бомба во возило во касарната, полицијата обезбедува

Јуни 28, 2020

 

Присуство на полициски службеници на улицата „Партизанска“ за влез на улицата „Тодор Скаловски“ во Битолската касарна ги вознемири жителите од околните згради. Неофицијално се прошири веста дека полицијата имала дојава за подметната бомба во возило. 

Од СВР Битола за Апла мк не потврдуваат дека се работа за дојава за подметната бомба туку изјавија- „Во моментов полициски службеници постапуваат по претходна пријава од граѓани , а  повеќе информации најавија за подоцна . Од терен дознавме дека полицијата обезбедува, бидејќи се чекаат екипи за антитероризам, по што ќе се знае дали дојавата била лажна или пак вистинита. 

 

IMG fb3c5789316db62d8ead44c73afe42c6 V

 

received 747056202709622

 

received 270446304374484

106248118 733214324101401 2243525125754272031 n 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани