Webp.net gifmaker

Негователка во битолска градинка позитивна на вирусот, 5 деца се во изолација

Септември 11, 2020

 

Денес во Битола се потврдени 4  нови случаи на COVID-19. Лицата се на возраст од 54 до 65 години; едно од нив дава податок за контакт со позитивно лице);
-
Во бројот на пријавени нови случаи во Битола припаѓа и едно лице кое работи како негователка во детска градинка. По спроведеното епидемиолошко истражување, за 5 деца од градинката, 3 воспитувачки и 2 негователки е даден предлог до ДСЗИ за ставање под здравствен надзор и домашна изолација во траење од 14 дена од контактот со позитивното лице, информираат од Центар за јавно здравје- Битола.

 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани