Webp.net gifmaker

Битолчани уживаат на снегот во ски центарот „Ниже Поле“

Јануари 14, 2021

Снежната покривка утринава во ски центарот „Ниже Поле“ изнесуваше околу 15 сантиметри. Иако за да се подготви патеката за скијање треба да има барем уште толку снег, сепак, битолчани кои денес немаа работни обврски го посетија ски центарот и уживаа во чистата природа и снежната идила.

Од Ски центарот за Апла.мк велат дека попладнево и утре се очекуваат нови врнежи, па се надеваат дека ќе има и снег за скијање, тоа го очекуваат и сите битолчани љубители на скијањето.138802295 1302402323473018 5741420143514349783 n

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани