Се гради локалниот пат за Барешани

Мај 06, 2021

По барање на жителите на селото Барешани, Општина Битола согледувајќи го нивниот повеќедецениски проблем, започна со реализација на проектот за изградба на локалниот пат кој води до селото

.I R compress 1620304178366
Во моментов во тек се подготовките пред асфалтирање на патот во должина од 1265 метри и квадратура од 4412 м2. Вкупната вредност на инвестицијата од страна на општината изнесува 4.754.244 денари.
Реализацијата на проектот предвидено е да заврши најдоцна до почетокот на јуни

I R compress 1620304178444

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани