Делегација на СДСМ -Битола положи цвеќе пред спомен обележјата во чест на Илинден во Битолско

Август 02, 2021

По повод големиот празник 2 Aвгуст - Денот на Републиката, делегации на ОО СДСМ Битола положија свежо цвеќе и оддадоа почит на четири спомен обележја: пред Споменикот на паднатите борци пред Центраот за култура, Споменикот на загинатите Илинденци во село Цапари, пред споменикот Илинденци во „Св. Недела“ и пред Могилата на Даме Груев во Смилево. Делегацијата на СДСМ Битола во Цапари ја предводеше актуелниот директор на ЈП „Водовод„ Горан Козаров. . 

.229332820 4253611364722865 3764677299425926590 n

Нема достапен опис

Нема достапен опис

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани