Webp.net gifmaker

Во Битола има четири активни кластери со ковид-19, кај кои болеста е пренесена во семејствата. Од 17 лица кај кои болеста е во тек, дури девет не спаѓаат во ниеден кластер и тие не даваат податок за поврзаност со потврден случај, соопштија од Министерството за здравство за Апла.мк.. Вкупниот број на зболени биточани од почетокот на болеста е 50, од кои 17 активни. Во Битолската болница се хоспитализирани 41 лице позитивно на коронавирус. 

 

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани