2win800x200

Анета и Александра ја донираа косата за децата болни од рак

Октомври 17, 2023

Анета Павловска, македонската тениска судијка која судеше на Вимблдон и Роланд Гарос и Александра Даскалова од салонот за убавина  и лична нега BE BEAUTY BY ALEKSANDRA во Битола ја скратија својата долга коса и ја донираа за перики за децата болни од рак. 

-Не можеме да го промениме минатото но можеме да ја направиме посветла иднината и да внесеме радост во нечие детско срце, велат битолчанките.

Скратените плетенки битолчанките ги испратија кај Сашка од Кавадарци која изработува перики.  

Можно е да е слика од 2 луѓе, плетенки, руса коса и текст

Нема опис за фотографијата.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани