2win800x200

АКТУЕЛНО МЕТЕО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ-Денес многу топло време

Јуни 12, 2024

АКТУЕЛНО МЕТЕО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Денес ќе се задржи сончево и многу топло време. Според прогнозираните и пресметаните гранични вредности на екстремни температури од УХМР, на територијата на нашата земја ќе биде активно портокалово ниво за опасност од високи температури.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Времето утре 12.06 2024 Град Тмин. Тмакс. Ckonje 17 37 Тетово 16 36 15 Маврово Охрид 27 Kp. Паланка 14 Ckonje Битола 31 16 Тетово 36 18 Прилеп Кр.Паланка Св. Св.Николе Николе 14 34 33 Св. Николе Маврово 지 17 Штип 36 18 Берово Штип 13 36 32 39 18 Берово Д.Капила Струмица Гевгелила 牙 Прилеп 0 хрид Д. Капита 17 37 20 Струмица 40 Битола Гевгелига Гевг елига УВ YB=9“

Сончево и многу топло со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа повремено засилен ветер од југозападен правец. UV=9

Можно е да е слика од нацрт и текст

 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани