Webp.net gifmaker

Успешно завршена мисијата на битолските медицински сестри во ковид центарот во Скопје, заминуваат три нови

Јули 10, 2020

Трите медицински сестри кои од Клиничката болница Битола беа избрани по системот ротација да помагаат во ковид центарот на ГОБ 8 ми Септември во Скопје денеска се враќаа во Битола по поминати 21 ден во оваа болница.

-Нашите медицински сестри успешно ја завршија мисијата и сега се враќаат дома, за нив добивме само пофални зборови и признание дека беа на ниво на задачата, велат од Битолската болница.    

На нивно место заминуваат нов тим од медицински сестри Наде Пинза од Прихијатриското одделение, Снежана Мицковска од Интерно одделение и Зоре Јоновска од Педијатрија.

-Да им посакаме среќа и да бидат успешни исто како и сестрите од првата група, порачуваат од болницата во Битола. 

107899609 3112298452192821 5409545790355341880 o

107914053 3112298308859502 5406253525911879096 o

108100038 3112298375526162 4980140129086019005 n 

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани