Webp.net gifmaker

ДВАЈЦА РАКОМЕТАРИ НА 18 ГОДИНИ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19 ВО БИТОЛА, ПОТВРДИЈА ОД МИНИСТЕРСТВО ЗА АПЛА.МК

Јули 29, 2020

 

 
Двајца ракометари на 18 години од Битола се позитивни на Ковид-19, соопштија од Министерството за здравство за Апла.мк. 
 
„Две лица се позитивни од ракометен клуб, на возраст од 18 години. Лицата во моментов се асимптоматски, а тестирани се приватно при рутинска контрола организирана од клубот.Од нивните контакти, за 16 лица е даден предлог до санитарна инспекција за ставање под здравствен надзо“, соопштија од Министерството за здравство. 
 
Двете момчиња беа евидентирани во здравствениот билтен пред три дена.  Според пишувањата во спортските портали се работи за ракометари кои се во вториот тим на успешен ракометен клуб од Битола. 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани