Webp.net gifmaker

Тројца починати на Инфективно, најмладиот на 35 години

Ноември 19, 2020

 

Ноќеска на Инфективното одделение во Битола починаа тројца  пацинети на 35, 55 и 73 години, потвруваат од Битолската болница.

Денеска во Ковид центарот се хоспитализирани вкупно 76 пациенти.  

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани