Во Градскиот парк во Битола простор за рекреација на домашните миленици

Март 03, 2021

 

Простор ограден со жица и надополнет со содржини за тренинг и рекреација на домашните миленици е ограден во долниот дел на Градскиот парк. Сопствениците на кучиња утрово беа пријатно изненадени од идејата и потегот на локалната власт.  

фу 2

фу 3

фу 4

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани