2win800x200

Соопштенија

ЈП Водовод известуваат дека денес  02.04 2022 (сабота), поради дефект на водоводната мрежа, со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од населба "Буковски Ливади" и село Лопатица.
ЈП „Водовод“ известува дека поради замена на водоводна мрежа на левата страна од горниот дел на ул. „Солунска“, односно од крстосницата со ул.„Орде Чопела“до крстосница со ул.,,Тошо Даскало”, наредните денови…
Ве известуваме дека на ден 24.03.2022 четврток, поради редовната акција што ја спроведува нашето претпријатие,  реконструкција и промена на затворачи во градската водоводна мрежа, со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците…
На 770 пензионери со ниски примања, членови на битолското Здружение на пензионери, им беше доделена втората рата од ваучерите во износ од 1000 денари, беше соопштено на денешната редовна седница…
Се известуваат пензионерите од Општина Битола, Новаци и Могила – членови на Здружението на пензионери Битола, дека понеделник 28.02.2022 и вторник 01.03.2022 год. ке се врши запишување на огревно дрво,…
После серијата земјотреси кои ја зафатија Општина Битола на ден 09.01 и 10.01.2022 година, се повикуваат жителите на општината кои претрпеле штета, да поднесат барање за проценка на штета на…
По повод големиот христијански празник, Рождество Христово- Божиќ, УПОС при ЈП „Стрежево“ до верниците од православната вероисповед упатува честитка со желби за добро здравје, лична среќа, радост и бериќет во…

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани