2win800x200

Соопштенија

Почитувани купувачи,  Повелете во „Сабина Трејд Хира Доел“ на улица „Крали Марко“ бр.1 во Битола. Најдобар избор на железарија, браварија, штрафовска роба, санитарија, водовод, одвод, фитинг и електрика! Ве очекуваме!…
Собранието на Здружението на пензионери од Битола под претседателство на Крсте Белевски на својата седница ги усвои извештаите за работа и активностите за 2022 година. Белевски во своето излагање истакна…
Општина Битола објави јавен оглас за ангажирање наконсултант и тутори за поддршка на  ученици во второ, трето, четврто одделение во основно образование во Општина Битола. Оваа активност се имплентира како дел од акцијата „Пост КОВИД…
По катастрофалниот земјотрес во Турција и Сирија, членовите на Извршниот одбор на Здружението на пензионери од Битола, раководните оргнани и арминистративните работници одлучија сопствени средства да донираат за настраданите од…
Исто како и минатата година, Македонската асоцијација на туристички водичи и придружници организира бесплатна пешачка тура во најпосетените туристички центри. Поводот за овој настан е одбележувањето на Светскиот ден на…
Скопје, 13 февруари: Колкава е вредноста на мудроста, колку е значајно искуството што може да ни го пренесат постарите лица? За возврат, колку е значајно вниманието, грижата и љубовта кои…
На ден 21.01.2023 година (сабота) во 10:00 часот во просториите на Офицерски дом Битола, ќе се одржи брзопотезен шаховски турнир „Штајниц 2023“ на кој учество ќе земат шахисти не само…
По повод новогодишните и бижиќни празници и спроти празникот Василица, денес во Старскиот дом „Софија“ во Битола лоциран во старата касарна, гостуваше ансамблот „Сирма Војвода'', кој делува при Здружението на…
Предлог програмата за работа на Здружението на пензионери Битола за следната година беше предмет на расправа пред членовите на Извршниот одбор, претседателите на пезнионерските ограноци и Собранието на пензионери.   Претседателката…
Секцијата на жени и Комисијата за културно-забавен живот при Здружението на пензионери од Битола расправаа за активностите и програмата што треба да се организираат во следната година. Претседателката на Здружението…
Извршните одбори на Здруженијата на пензионери  од Битола и Прилеп на третата по ред заедничка седница расправаа за актуелните прашања од работата и животот на пензионерите од  овие две збратимени…
   Младите од седум рурални општини од Пелагонискиот регион го изодеа „административниот пат“ до реализација на своите идеи. По иницијатива на 50-тина млади кои беа дел проектот „Зајакнување на луѓето…

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани