„Испрати го во пеколот“- најава за филм на ТВ Алфа додека одеше интервјуто со Груевски

Октомври 21, 2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, вечерва беше гостин во емисијата „Седмица“ на ТВ Алфа, каде доцнел половина час. Додека одеше во програма интервјуто, на телоп имаше најава за филм  кој требаше да се емитува во тој термин  со наслов „Испрати го во пеколот“.

Според најавата,  филмот требаше да започне во 21 часот и да се емитува до 22 и 50. Но, и во 22 часот,  интервјуто со Груевски се уште траеше, но најавата за филмот и натаму остана.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани