Webp.net gifmaker

Велосипедистот од сообраќајката на „Партизанска“ бил во алкохолизирана состојба и удрил во возилото, реагира возачот на автомобилот

Мај 23, 2020

„Во собрајќајната незгода која што се случи на ден 22.05.20 во која што учествуваа автомобил и велосипедист сакам да ја дадам точната изјава за настанот. Управувајќи со мојот автомобил на улица ‘Партизанска’ наидов на велосипедист кој што возеше во алхохолизирана состојба пред мене во истата коловозна лента. Потоа, наближувајќи се до него тој изгуби контрола врз својот велосипед и заврти налево во ист момент бев принуден да го одбегнам со вртење налево при што се удри во мојата десна страна на возилото, а јас продожив налево за да избегнам полоша ситуација удрив во тротоар и се качив на патеката за пешаци. Веднаш му беше укажана итна медицинска помош, при што беше утврдено дека не се здобил со никакви телесни повреди. Во целата ситуација е направена голема материјална штета на моето возило. Апелирам до сите учесници во собрајќајот да не управувате во алхохолизирана состојба“, стои во реакцијата на возачот на втомобилот испратена до нашата редакција.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани