Webp.net gifmaker

Арамија се дрзнал да краде агрегат за предавател на базна станица и успеал

Ноември 05, 2020
фото интернет фото интернет

 

На 04.11.2020  во СВР Битола било пријавено дека во периодот од 14.08.2020 до моментот на пријавување непознат сторител извршил тешка кражба на агрегат за предавател на базна станица,  во атар на с.Слепче, демирхисарско, сопственост на мобилен оператор. Според пријавеното, сторителот со употреба на сила и подесен алат влегол во базната станица и ги одзел составните делови на агрегатот. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.  

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани