Webp.net gifmaker

Полицискиот час за викенд од 16 до 5 часот

Март 25, 2020

Владата донесе одлука  забраната за движење во деновите на викендот, односно во сабота и недела, да  започнува во 16:00 часот и ќе трае до 05:00 часот.

Сите јавни установи и приватни компании што работат за време на викенд, треба да се прилагодат на новите ограничувања за движење и да го завршат работниот процес најдоцна до 15:00 часот.

Сите претходно донесени забрани и ограничувања, остануваат во сила.

Секој работен ден движењето е ограничено од 21 до 5 часот, за лицата до 18 години од 12 до 21, а за лицата над 67 години не смеат да се движат  од 11 часот претпладне  до следниот ден во 5 часот. 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани