2win800x200

Утре вечер, изложба на возрасните уметници од Адамс Арт на Анкица Стевановска

Декември 09, 2022

Ликовниот уметник Анкица Стевановска, препознатлива по изработката на икони и воедно творец на школата за уметност „Адамс Арт“ од Битола,  утре вечер од 19-30 до 23 часот организира вечер на уметност на возрасната група која ја посетува оваа школа. Настанот ќе се реализира во објектот на  IWConnect  под наслов „Агапе“ и ќе има продажен карактер. 

Стевановска за Апла.мк ни испрати фотографија од изложбениот простор и вели дека се е подготвено за утрешниот настан, ветува вистинско уживање во ликовната уметност. 

Нема достапен опис

Нема достапен опис

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани