2win800x200

Фото на денот - Предавателниот пунк Антена на Пелистер

Јануари 01, 2019

За фотографија на првиот ден од Новата година, ја одбравме оваа, од предавателниот пункт  Антена на Пелистер, направена од група планинари, кои како што објавивме, утрово се искачија на највисокиот врв на Баба, каде го испија првото утринско кафе.

Искачувајќи се, планинарите повторно ја почувствуваа сета суровост на Пелистер посебно во зимски услови, а фотографијата е направена токму во еден од моментите соочени со временската непогода и ниските температури кога пристигнаа до целта.

received 280262455989284

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани