Априлски снежно руво на Пелистер

Април 15, 2020
Фото: Иванчо Тошевски Фото: Иванчо Тошевски

 

Моликите натежнале од новиот априлски снег на Пелистер кој наврна денеска и повторно ја покажа раскошната убавина на планината.

Иако снегот во април не е ништо невообичаено за Баба, сепак во услови на ограничено движење и полициски час кој почнува во 16 ч ги споделуваме овие фотографии со читателите на апла.мк

received 3009130529181972

 received 166723084533922

received 213384520103685

received 242817453791039

received 247563139951508

received 252337812589117

received 515754105757819

received 525279448413926

received 567192860591403

received 697461801024731

received 817654115387995

received 2662134694032090

 

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани