2win800x200

Под облаците на Пелистер (фотогалерија)

Април 24, 2020

Со  денешното укинување  на забраната за движење во шуми која беше воведена на 16 април, љубителите на планината денеска побрзаа на прошетка по падините на Пелистер, каде се уште има снег, но веќе се чувствува доаѓањето на пролетта. Ги споделуваме со вас  убавините на планинските височини и пејзажите што ги „црта“ природата. 

 

thumbnail 3

thumbnail 2

thumbnail 1

thumbnail

received 4060509523959959

received 2653611281550277

received 1000836736979193

received 702468107191812

received 549636312641512

received 513159729378545

received 261112965281091

received 230109721403727

received 219185799416292

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани