Оставка нема да поднесам, рече денеска градоначалничката Наташа Петровска на Совет

Април 25, 2018

„Оставка нема да поднесам, имам уште многу да сработам на она што сте го руинирале“,  одговори градоначалничката Наташа Петровска на прашањето на опозицијата дали и кога размислува да си поднесе оставка.

Таа возврати и на обвинувањата  за наводен реваншизам врз општинската администрација.

-Општинската администрација со која јас работам е сеуште  со раководители кои ги имате вие поставено. Потврдено е и сеуште се на тие работни места што покажува дека  апсолутно немаме режим каков што сме имале, одговори Петровска на прашањето на опозиционите советниците  на денешната седница на Совет.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани