Webp.net gifmaker

Младата Кристина Николовска беше единствената девојка меѓу скокачите по крстот во Битола. Со години ова беше само машка традиција, а Кристина покажа дека и девојките можат да учествуваат рамноправно во церемонијата. Таа беше единствената девојка меѓу триесетемина машки кои скокнаа во базенот.

 

 

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани