2win800x200

Форумот на жени на СДСМ Битола организираше хуманитарен базар во рамките на акцијата "Розов Октомври"

Октомври 14, 2023

▫️ 

Хуманитарен базар се одржа денеска  во организација на Форумот на жени на СДСМ Битола во рамки на акцијата Розов Октомври, месецот за борба против рак на дојка и подигнувањето на свеста кај жените за навремено откривање. 
 
 
-Хуманоста, солидарноста и помагањето се социјалдемократски, но, пред сè човечки вредности. Да помагаме секогаш кога можеме, во рамки на можностите, велат од Форумот на жени
 
Собраните средства ќе бидат донирани на оние на коишто им се најпотребни.
 
FB IMG 1697302180369
 
FB IMG 1697302171725
 
FB IMG 1697302155769
 
FB IMG 1697302146628
 
FB IMG 1697302151863
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани