Честитка до граѓаните од АД ЕСМ- РЕК „Битола“ за Св. Кирил и Методиј

Мај 24, 2023

АД ЕСМ Подружница РЕК„Битола“ го честита Денот посветен на Св. Кирил и Методиј, сесловенските просветители кои со својата животна посветеност и дела постигнаа неверојатен цивилизациски напредок, не само македонската писменост, туку и за сите словенски народи.  

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани