Соопштенија

ЗДРУЖЕНИЕТО НА ПЕНЗИОНЕРИ Им соопштува на своите членови старосни,семејни и војни пензионери дека уписот за свински половинки ќе започне на 10.11.2021 год.секој работен ден од 11.00 до 14.00час. Цената е…
Во рамките на проектот „Грижа за зравјето на старите лица“, а со финансиска поддршка од Општина Битола од Програмата за социјална заштита за 2021 година, во просториите на Здружението на…
                                   
Здружението на пензионери од Битола на 23.10. 2021 год со волнтерки-пензионерки организира хуманитарна акција за собирање на храна во маркетот ,,Тинех,, Битола 1 под мотото ,, Нахрани 10.000! Приклучи се!…
Јавното пртетпријатие Водовод го санираше големиот дефект на водоводната мрежа во Могила, по што синоќа водоснабдувањето е нормализирано   -На  12.10.2021 (вторник) околу 08:00 часот, по дојавата во SCADA системот …
Акцијата ,,10 милиони евра за 10 илјади инвертери” донесе повеќе високоефикасни инвертер клими за домаќинствата од тоа што се очекуваше. Акцијата спроведена во Скопје, Тетово, Кичево и Битола во текот…
По успешно завршената санација на дефектот во село Логоварди, корисниците во овој дел имаат нормален тек во водоснабдувањето, соопштија од ЈП „Водовод’’. Вчера поради дефект на водоводна мрежа АЗЦ Ф100,…
  Ве известуваме дека денес,  07.10.2021, поради дефект на водоводна мрежа АЗЦ Ф100, во село Логоварди има прекин во водоснабдувањето.
   Поради дефект на примарна водоводна мрежа   на ул."Филип Втори Македонски" ( Иван Милутиновиќ), во прекин ќе биде   водоснабдувањето за корисниците од овој дел на градот, информираат од ЈКП Водовод. 
Во организација на велосипедските клубови „Пелистер“ и „15Мај“, како и Велосипедската федерација на Македонија се организира Државно ридско првенство на 03.10 со старт во 12:00 часот пред Гранд Премиер во…
Се известуваат пензионерите, членови на ЗП Битола, дека акцијата за запишување на ваучери се прекинува , согласно Изборниот Законик, се до целосното завршување на локалните избори. Сите поднесени документи за…
АД ЕСМ и РЕК „Битола“ на своите вработени и сите граѓани на Република Македонија им го честитаат 8 Септември, Денот на независноста. 
Страница 1 од 21

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани