АКТУЕЛНО МЕТЕО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: До крајот на неделава времето ќе биде многу топло со натпросечни температури

Јуни 18, 2024

 

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во планинските подрачја ќе има услови за ретка појава на пороен дожд и грмежи. UV=8
Во Скопје сончево и топло со мала до умерена облачност.

Можно е да е слика од нацрт и текст

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани