Соопштение од ЈКП Водовод

Март 22, 2020
По повод светскиот ден на водата 22ри Март, ЈКП Водовод Битола апелира до сите граѓани рационално и одговорно да ги користат природните водни ресурси, како главен извор на нашето здравје.
Останете дома, пијте повеќе вода, редовно мијте ги рацете, одржувајте ја хигиената и спречете го ширењето на корона вирусот.
#ОдНасЗависи
#ОстаниДома
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани