Осмомартовска честитка од Здружението на пензионери

Март 07, 2021

Здружението на пензионери Битола им го честита 8 Mарт -  Меѓународниот ден  на  жената,  на сите членки-пензионерки од општините  Битола, Новаци и Могила, одавајќи  почит и признание на вековната борба на жената за економска, политичка и социјална рамноправност.

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани