Соопштение-Од утре продолжуваат градежните активности на ул. „Димитар Илиевски Мурато“

Април 09, 2021

 

Од утре Општина Битола продолжува со градежните активности за рехабилитација на ул. „Димитар Илиевски Мурато“, втора делница, на потегот од раскрсницата со ул. Никола Тесла, до Широк Сокак. Се известуваат граѓаните дека улицата ќе биде затворена за сообраќај, согласно сообраќајниот проект за времен режим.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани