Во среда прекин на сообраќајот на улиците „Рузвелтова“ и „Никола Тесла“

Мај 04, 2021

ЈКП „Водовод“ ги информира граѓаните дека  заради реконструкција и изведба на градежни работи, промена на стара секундарна водоводна мрежа, на ден 05. 05. 2021 година (среда) од 09-13 часот, во прекин ке биде сообраќајот кај пресекот на улицата „Рузвелтова“ и улицата „Никола Тесла“.  

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани