Честитка од Петровска по повод празникот Курбан Бајрам

Јули 20, 2021

Градоначалничката на Општина Битола упати честитка до припадниците од муслиманска вероисповед по повод празникот Курбан Бајрам.

„Почитувани,

Ви го честитам големиот муслимански празник Курбан Бајрам. Посакувам празничните денови да ги поминете во добро здравје, мир во душите и меѓусебна почит.  Карактеристиката на овој празник, нека ја зголеми вербата во доброто кај луѓето и солидарноста, за подобра иднина на сите нас“, стои во честитката на Петровска.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани