Разбојништво во обложувалница во центарот на Битола

Мај 17, 2022

На 16.05.2022 во СВР Битола Х.В(23) од Битола пријави дека на ул.Филип Втори Македонски во Битола во Обложувалница непознат сторител влегол во пултот за наплата и со закана од остар предмет кон истата одзел  207.000 денари и 200 евра по што се дал во бегство.Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани