2win800x200

(Видео) И кучињата на „Бит фест“

Јуни 21, 2022

На плоштадот Магнолија каде вечерва се одржуваше еден од настаните во рамките на „Бит фест“, а не кого присуствуваа многу деца и родители, се насобраа и улични кучиња. Оние истите кои редовно можат да се видат низ Широк Сокак. Си играа во близина на насобраната толпа. Не беа насилни и не нападнаа никого, сепак нивното присуство и лаеж предизвика страв кај дел од присутните. 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани