Почина познатиот битолски интернист д-р Јорго Бошев

Јули 28, 2022

По кратко боледување, денес почина познатиот битолски интернист Д-р. Јорго Бошев. Целиот свој работен век го посвети на битолското здравство. Работеше во Клиничката болница „Д-р. Трифун Пановски“ во Битола на Одделението за интерна медицина. Беше прочуен експерт за лекување бубрежни болести. Битолчани го паметат како хуман и достапен лекар, експерт во својата област. 

Опелото ќе се одржи утре во Св. Димитрија, а погребот на Светонеделските гробишта во Битола.  

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани