За неполни 12 часа уште една сообраќајка меѓу три возила на Едвард Кардељ

Август 10, 2022

Уште една сообраќајна несреќа на улицата  "Едвард Кардељ" се случи попладнево околу 14 часот, во која учествуваат три возила.

Незгодата е на крстосницата кај старата Ветернарната станица, а полицијата во моментот врши увид..

Оваа несреќа е втора за неполни  12 часа по карамболот на Едвард Кардељ, во кој едно возило удри во две други паркирани и истурка контејнери, а возачот се здоби со полесни телесни повреди
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани