Приведен дилер на дрога од Битола

Септември 18, 2022

 

 
На 18.09.2022 полициски службеници од Полициската станица Битола и криминалистичката полиција при СВР Битола извршија претрес во дом во Битола и патничко моторно возило во сопственост на В. Р. (38) од Битола. При претресот е пронајдена и одземена марихуана, дробилки и други предмети со траги од марихуана. Лицето е лишено од слобода и по документирање на случајот ќе следува кривична пријава.
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани