„Комуналец“ на терен, Градскиот парк и улиците се чистат од паднатите лисја

Ноември 01, 2022

Се чистат паднатите лисја од дрворедите на главните улици и Градскиот парк во Битола. Екипите на ЈКП Комуналец секојдневно се на терен за почиста Битола. Акцијата продолжува и на други локации. 

Можно е да е слика од дрво и надвор

Можно е да е слика од 1 лице, дрво, пат и улица

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани