Фото-Саем на креативни индустрии во Офицерскиот дом

Ноември 23, 2022

 

Во Офицерскиот дом во Битола денеска од 11 до 19 часот ќе се одржува Саем на креативни индустрии на кој ќе има повеќе изложувачи од Битола и околината.

Ќе бидат претставени креации од мода, уметност, музика, дизајн, видеоигри, филмови, аугментирана реалност, гастрономски производи, уникатни креации, литература… Влезот е бесплатен. -Целта на саемот е да го прикажеме нивниот потенцијал и што сè креативноста може да создаде.

Настанот е од едукативен карактер и фокусот е, пред сè, на децата и младите. За нив ќе има многу изненадувања, соопштија организаторите.

 

Нема опис за фотографијата.

Можно е да е слика од 3 луѓе

Можно е да е слика од 2 луѓе, шише и внатре

Нема опис за фотографијата.

Нема опис за фотографијата.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани