Претрес во битолско и ресенско, пронајдени пушки и муниција, следуваат пријави

Март 16, 2023

На 16.03.2023 криминалистичката полиција при СВР Битола со наредба од Основен суд извршилa претрес во битолско и ресенско, при што во с.Езерани, ресенско, во домот на Г.А.(44)од с.Езерани, биле пронајдени 19 парчиња различен калибар муниција. При претрес во куќа во с.Цапари, битолско, сопственост на Ј.М.(29)од с.Цапари, биле пронајдени и одземени две ловечки пушки калибар 12мм и една воздушна пушка калибар 4.5мм, додека при претрес во домот на П.Т.(57) во с.Ротино, битолско, пронајдени се и одземени еден карабин, една ловна пушка, муниција за двете оружја и друга муниција. Трите лица биле повикани во полициска станица и со нив бил извршен службен разговор, а по целосно документирање на случајот ќе следат соодветни пријави.

Нема достапен опис

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани