2win800x200

ПРОГРАМА ЗА ОДБЕЛЕЖУВАЊЕ НА ПРАЗНИКОТ 4 НОЕМВРИ - ДЕНОТ НА ОСЛОБОДУВАЊЕТО НА БИТОЛА

Октомври 31, 2023

Општина Битола ја објави програмата за одбележување на празникот  4 НОЕМВРИ - ДЕНОТ НА ОСЛОБОДУВАЊЕТО НА БИТОЛА

May be a graphic of text that says 'програма 30.10.2023 18:00ч. центар за култура, мала сала фестивал на мала школа за краток филм ^ 02.11.2023 20:00ч. кино манаки театарска претстава „куфер.мк" сона михалова 03.11.2023 10:00ч. општина битола крводарителска акција 11:30ч. плоштад магнолија пинг-понг на отворено пинг понг клуб "пелагонија" 18:00ч. плоштад магнолија традиционална нокна атлетска трка сојуз на спортови -битола 13:00ч. спортска сала павел шатев шаховски турнир на слепи лица здружение на слепи лица 19:00ч. кино манаки „повелете во битола" македонско-турски здружение мустафа кемал ататурк- битола 19:00ч. центар за култура интернационален фестивал на аматерски документарен филм камера 300'

Можеби е графика на текст

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани