2win800x200

„Водовод“ Битола со соопштение-прекинато водоснабдување на „Партизанска“ од "Бадо" до "ШИК"

Ноември 30, 2023
Известување од ЈКП Водовод Битола 
❗Во текот на денешниот ден 30.11.2023 (четврток), поради дефект на водоводната мрежа, со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од улица "Партизанка",
потегот од "Бадо" до "ШИК"
ул. "31"
ул. "32"
ул ."Трајан Белев Гоце" и
ул. "14"
❗Прекинот ќе трае до санирање на дефектот.
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани